Kontakta oss

Ledning och administration

Jeanette Montgomery
Verksamhetschef vuxenutbildningen och Strömkullegymnasiet
0531- 52 81 34
jeanette.montgomery@bengtsfors.se

Carina Stålhandske
Rektor

carina.stalhandske@bengtsfors.se

Christina Arvidsson
Handläggare
0531-52 81 30
christina.arvidsson@bengtsfors.se

Sofia Edvardsson
Studie- och yrkesvägledare
0531-52 81 33
sofia.edvardsson@bengtsfors.se

Lärare

Anna-Lena Olsson
SFI-lärare
anna-lena.olsson@bengtsfors.se

Ann-Britt Erixon
SFI-lärare
ann-britt.erixon@bengtsfors.se
0709-83 27 49

Ann-Charlotte Guttke

Ann-Charlotte Guttke
Lärare vård och omsorg
ann-charlotte.guttke@bengtsfors.se

Bengt Milton
SFI-lärare
bengt.milton@bengtsfors.se


Kristina King Gustafsson

Christina King Gustavsson
Lärare vård och omsorg
0531-52 81 48
christina.king.gustavsson@bengtsfors.se

Eva Theolin
Lärare
0531-52 81 56
eva.theolin@bengtsfors.se

Johanna Nilsson
Handledare Hermods
0722-27 77 22
johanna.nilsson@hermods.se

Kent Mörkerdal
Lärare Plåtslageriutbildningen
0701-70 37 03
kent.morkerdal@bengtsfors.se

Malin Pettersson
Kocklärare
0531-52 81 50
malin.pettersson@bengtsfors.se

Marielle Johansson SFI-läraremarielle.johansson@vux.bengtsfors.se

Marielle Johansson
SFI-lärare
marielle.johansson@bengtsfors.se

Martin Nilsson
IT-tekniker
0531-526064
martin.nilsson@stromkullegymnasiet.se

Nader Baluch
Lärare, grundläggande svenska
nader.baluch@bengtsfors.se

Niklas Eriksson
Lärare
0531-52 81 38
niklas eriksson@bengtsfors.se

Kontakt

Telefon: 0531-52 81 30

Fax: 0531-52 81 35

E-postadress: vuxenutbildningen@bengtsfors.se

Postadress: Box 14, 666 21 Bengtsfors

Besöksadress: Utvecklingscentrum+, Brogatan 10, Bengtsfors

Skriv ut
Senast uppdaterad: 11 maj 2022
Sidan publicerad av: Anna Sandström