Kontakta oss

Personal

Merparten av vår personal arbetar på huvudbiblioteket i Bengtsfors. Annan ort anges vid respektive personal.

Ulrika Dalbert
Barnbibliotekarie
0531-52 63 46
ulrika.dalbert@bengtsfors.se

Sofia Hellgren
Biblioteksassistent
0531-52 63 49
sofia.hellgren@bengtsfors.se

Caisa Jarlén
Biblioteksassistent
0531-52 63 43
caisa.jarlen@bengtsfors.se

Maria Andersson (Dals Långed/Steneby)
Bibliotekarie
0531-52 73 46
maria.e.andersson@bengtsfors.se

Anna Jinnedal
Bibliotekarie
0531-52 63 44
anna.jinnedal@bengtsfors.se

Maria Sthyr
Biblioteksassistent
0531-52 63 41
maria.sthyr@bengtsfors.se

Kerstin Vogel
Samordnare/Bibliotekarie
0531-52 63 45
kerstin.vogel@bengtsfors.se

Sophia Södergren
vik. bibliotekarie
0531-52 63 39
sophia.sodergren@bengtsfors.se

Bengtsfors bibliotek

Besöksadress: Tingshustorget
Postadress: Box 14, 666 21 Bengtsfors
Telefon, informationsdisk: 0531-52 63 47
Telefon, utlåningsdisk: 0531-52 63 43
E-post: bibliotek@bengtsfors.se

Bäckefors bibliotek

Bäckegården
668 40 Bäckefors
Telefon: 0530-605 08
E-post: bibliotek.backefors@bengtsfors.se

Dals Långeds/Steneby bibliotek

Besöksadress: Enetsvägen 1
Postadress: Hemslöjdsvägen 1, 666 95 Dals Långed
Telefon: 0531-710 40
E-post: biblioteket@steneby.se

Om Dals Långeds/Steneby bibliotek på steneby.selänk till annan webbplats

Skriv ut
Senast uppdaterad: 25 januari 2021
Sidan publicerad av: Anna Sandström